Když se cítíte kysele


Určitě už to zažil každý z nás. Příliš jsme se najedli a teď nás nepříjemně pálí žáha. Problém, který je někdy až nesnesitelný. V tomto případě ho ale stačí vyřešit nějakým vhodným přípravkem z lékárny a příště si dát raději něco lehčího. Co ale dělat, pokud problém přetrvává a my cítíme, že je náš organismus překyselený neustále?
anatomie břicha

–         Rozhodně potíže nepřehlížet.
–         Může to být pro nás dokonce i dost nebezpečné.
Tělo začne totiž reagovat docela špatným způsobem. Dalo by se říci, že začne ničit samo sebe. Ve snaze udržet rovnováhu mezi kyselinami a zásadami pomalu spotřebovává vlastní vytvořené zásoby. K těm patří například vápník z kostí a zubů. Z toho je patrné, že to určitě není dobrý stav.
ruka na břiše

Řešte věci, dokud je čas

Co vlastně způsobuje, že se nám organismus překyseluje? To asi není příliš složitá hádanka. Samozřejmě, že k tomu přispívá nevhodná strava.
·         Prostě konzumujeme příliš mnoho
–         masa
–         pečiva z bílé mouky
–         sladkostí
–         přesolených pochoutek
–         kávy
–         možná i alkoholu.
Touto podivnou směsí si vytváříme v těle ideální prostředí pro vznik nežádoucích mikroorganismů. Pokud si rádi pochutnáváte na různých instantních polévkách a jiných polotovarech, které jsou plné barviv a stabilizátorů, pak už máte určitě jasno. Dalším faktorem, který problém může ještě více prohloubit, je nedostatek vitamínů a minerálů. Opět je tedy řeč o zdravé a vyvážené stravě. Pokud si myslíte, že tento nedostatek vyřešíte nějakými vitamínovými doplňky z lékárny, pak se mýlíte. Jsou to většinou látky syntetické a ty tělo hůře zpracovává a vstřebává. A ještě k tomu mohou být plné škodlivin, které k překyselení ještě více přispějí. Důležitá je nejen strava, ale také vnitřní rovnováha. Jestliže budete neustále ve stresu, pak vám ani dokonalý jídelníček nepomůže.
·         STARÁ PRAVDA PŘECI ŘÍKÁ, ŽE DUŠE A TĚLO JSOU SPOJENÉ NÁDOBY.