Influenceři, youtubeři a streameři – známe celý jejich život. Jelikož neustále postují všechno na Instagram a Facebook a jiné sociální sítě. Vidíme jak jsou krásní, jak jsou šťastní, rozdávají úsměvy na všechny strany. Poslední příspěvek nám hlásí, že byli v Paříži na Eiffelově věži. Povzdechneme si: „ach jo, škoda, že nemám život, alespoň trošku jako ona.“ Tak a stop! Známe je, víme jakou mají rádi zmrzlinu, jakou preferují hudbu, ale všechno tohle je jen to co nám dovolí znát. Je to jejich póza. Za oponou se možná skrývá jiný člověk, který se trápí. Možná tomu tak taky není, ale každopádně určitě se nikdy nedozvíme, že ten dokonalý človíček vůbec není tak dokonalý.
Je řeč o influenceřích, kteří i po probuzení vypadají naprosto úžasně. Vypadá to skoro jako kdyby vylezli z maskérny, zatímco do popisku píšou hashtag – po probuzení. Je fajn mít s kým sdílet své radosti, ale i ty starosti by měli být vidět. Už kvůli tomu, že jsou sledovaný tisíci lidmi. Dnešní mladistvý mají pak zkreslený pohled na svět. Potom co se jim něco nevydaří, tak si automaticky myslí, že je s nimi něco v nepořádku. A začnou to drasticky řešit.
Potom není divu, že dívky často tíhnou k anorexii, jelikož na sociálních mediích vidí krásné štíhlé slečny. To už, ale netuší, že fotky jsou dost často upravované pro lepší efekt. Nebo v horším případě jsou slečny opravdu tak hubené, jelikož podstoupili chirurgický zákrok.
Liposukce nebo vyoperování žeber, aby měli štíhlý pas. A netýká se to jen postavy, ale i úpravy obličeje. A to dokáže zacloumat sebevědomím mladých slečen, když vidí někoho kdo je naprosto dokonalý. Upravená velikost nosu, popřípadě tvar. Naplněné rty silikonem, aby se docílilo plnějších tvarů. A když se podíváme na dospívající chlapce, tak Ti zase vzhlížejí k vypracovaným bodybuilderům. Netýká se to všech, ale i zde jsou podvody. Pomocí škodlivých steroidů se stávají obdivovanými „namakanci“. Ponaučení zní: Ověřujme si informace. Vše co je vidět nemusí být pravda.